Esileht » Online » Online artiklid »

Diakon on ahastuses: igaüks võib kirikus elektrit saada ja raha olukorra parandamiseks pole

19.02.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Ida-Virumaal Lüganuse kirikus on viimastel aastatel kestnud olukord, kus iialgi ei või teada, millal keegi tohutu niiskuse ja rikkis süsteemi tõttu elektrilöögi saab.

«Eks siin on mitu võimalust. Kas on vaja laipa, et asi korda saaks või põleb kirik maha ja kogudus lõpetab tegevuse. Kolmas võimalus on see, et me saame selle puuduoleva raha,» rääkis koguduse diakon Tõnis Tamm Postimehele.

Tema teada pärineb kiriku elektrisüsteem 1951. aastast ehk ajast, mil kirik vaid varemetest taas üles ehitati. Nimelt oli keskajal püsti pandud kirik kümme aastat varem täielikult maha põlenud.

Ilmselt on seda pärast taaspühitsemist umbes 70 aasta jooksul siit-sealt putitatud, kuid diakoni sõnul on süsteem praegu äärmiselt ohtlik ning õnnetus ei ole enam kaugel.

Seda enam, et diakon on ka ise niiske seina tõttu elektrilöögi saanud. Tema sõnul on kirikus niiskust üle 90 protsendi ja «surakat» on teisedki tunda saanud. «See ei ole päris selline elektrilöök, nagu pistaks näpud kontakti, aga tuntav on ta küll.»

Ohtlik olukord on diakoni endagi kirikus toimetamisel ettevaatlikuks teinud. «Kui ma käin elektrit sisse lülitamas, siis tavaliselt käib kuskil kiriku ruumides üks jõletu jurakas,» kirjeldas ta. «Iga kord ikka hirmuga vajutad seda lülitit.»

Kogudusel raha pole

EELK Lüganuse Ristija Johannese kogudus on oma 170 liikmega Viru praostkonna üks suurimaid. Sellegipoolest on kogudusel endal süsteemi kordategemiseks vajaliku 4500 euro kokkusaamine keeruline. Ja nagu ütleb diakon, kõik on välja pigistatud – küll on kogudus korjandusi teinud ja ka vald on õla alla pannud.

Edasi loe Postimehest.

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)