Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Diakon Kalmus vallavanemaks

02.10.2019 | | Rubriik: Uudised

Kalmus„Ma ei loo pretsedenti, sest enne mind on mitmed meie kiriku vaimulikud olnud vallavanema rollis,“ toonitab Hermann Kalmus (fotol) Eesti Kirikult õnnesoovi vastu võttes ja toob ametivendadest näiteks Andres Tshumakovi ja Avo Kiire ning lisab, et pikki aastaid kohalikus omavalitsuses tegev Tanel Ots on kogukonnaelu juhtimas Saku valla abivallavanemana.
Hermann Kalmus (42) valiti Põhja-Sakala vallavanemaks vallavolikogu 24. septembri erakorralisel istungil, mil avaldati umbusaldust vallavanem Tõnu Aavasalule.
Hermann Kalmus tunnistab, et vallavanema rolli asumine esitab talle väljakutseks eelkõige oma ajakasutuse senisest veel täpsema kontrollimise. „Olen seda ka vaimuliku ametis püüdnud endas arendada, et kõike ei pea ise ära tegema. Hea meeskonnaliige suudab ülesandeid delegeerida, kaasata ja jagada vastutust,“ selgitab ta.
Ta rõhutab, et ei aja segi vaimuliku rolli ja vallavanema rolli: „Pühapäev kuulub kogudusele, muu aja osas sätin prioriteete ja vastavalt sellele koostan ka oma ajakava.“ Kalmus nimetab, et konsulteeris enne kandideerimiseks nõusoleku andmist oma kogudusega ning praostiga: „Nendelt nõusolekut ning julgustavat kinnitust saamata poleks ma kindlasti saanud kandideerida ega oleks seda ka teinud.“
Volikogu kolme koosseisu valitud Kalmus kinnitab, et jätkab vallavanemana seda tööd, mida on põhimõtteliselt 15 aastat Pilistvere vaimulikuna teinud: teenida kogukonda.
Piirkond, mille haldamisküsimused Hermann Kalmuse kohustusteks vallavanemana on saanud, hõlmab maa-ala Viljandimaal Kõost Kõpuni. Ajalooliselt kuulub Põhja-Sakala valda kolm kirikukihelkonda: Pilistvere, Suure-Jaani ja Kõpu.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)