Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Credo toob inimesi kogudusse

23.10.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Credo kursuse tutvustajaks on EELK Saksamaa koguduse õpetaja Merike Schümers-Paas. Erakogu

5. oktoobril toimunud misjonikeskuse koolitusel tutvustati Saksamaal koostatud Credo kursust, mis tutvustab ristiusu aluseid.

Koolituse viisid läbi Kurhessen-Waldecki evangeelse luterliku kiriku abikaasadest vaimulikud Michael Schümers ja Merike Schümers-Paas. Viimane ütles Eesti Kirikule, et õppematerjal on juba 30 aastat vana. „Meie koguduses Saksamaal Wuppertalis tehti koolitust igal aastal ja see tõi kogudusse palju uusi inimesi,“ selgitas Schümers-Paas. „Mind veenis see kursus eelkõige oma mahu ja sisuga.
See esindab luterlikku teoloogiat, samas on võimalik referaadid oma isikliku maitse järgi teha,“ lisas ta. 2001. aastal tõlkis Schümers-Paas õppematerjali eesti keelde ning on sellest ajast peale seda ka Eestis tutvustanud.
Tiina Võsu Lääne-Nigula kogudusest kinnitas, et tegemist oli väga hea ja olulise koolitusega. Credo kursust on neil aastate eest juba heade tulemustega korraldatud: „See aktiviseeris neid koguduse liikmeid, kes olid igapühapäevased kirikuskäijad, aga rohkem koguduse töös ei osalenud.“ Mitmed rühmajuhtidena kursuse korraldamisse kaasa aidanud inimesed on ka hiljem aktiivselt kirikuellu panustanud. Credo on Võsu sõnul võrreldav Alfa-kursusega, mis on pandud luterlikku konteksti. See sobib tema hinnangul nii sisu kui vormi poolest suurepäraselt usu põhiküsimuste tutvustamiseks kirikukaugetele inimestele.
Schümers-Paasi sõnul on lähiajal kavas Credo materjalid uuesti läbi töötada ja kaasajastada. Kevadel plaanivad Schümersid aga taas tulla Eestisse kursust tutvustama ja ühes koguduses ka läbi viima. Täpsemat informatsiooni kursuse ja edasiste koolituste kohta võib saada EELK misjonikeskusest.
Rain Soosaar

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)