Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Corelli Music on pälvinud kõrge tunnustuse

03.05.2017 | | Rubriik: Kultuurielu

Palmipuudepühal andis Corelli Music kontserdi Viljandi Pauluse kirikus.
Jaan Männik

Kontserdiagentuur Corelli Music on pälvinud sel kevadel tähelepanu kontserttegevusega. Tunnustus tuli nii mõisakontsertide kui ka jõulufestivali eest.

Euroopa Festivalide Assotsiatsioon on teada andnud, et kontserdiagentuuri korraldatav festival „Kirikupühad Maarjamaal“, mis kestab selle aasta novembri lõpust järgmise aasta kolmekuningapäevani, on pärjatud kvaliteedimärgiga. Siia mahuvad ka traditsioonilised aastalõpu suurkontserdid, mis on pühendatud Eesti Euroopa Liidu eesistumise pidulikule lõpetamisele. Kontsertidel tuleb esimest korda Eestis ettekandele barokne särav suurvorm Biberi „Missa Bruxellensis“.
Agentuur sai alguse aastal 2004, kõnesolev sari 2006. aastal ja kasvas neli aastat hiljem festivaliks. Kirikutes toimuvate kontsertidega tuuakse publikuni kaunis muusika, mis kirjutatud mõne kirikupüha puhul. Festivali patroon on emeriitpeapiiskop Andres Põder. Laureaadid kuulutatakse ametlikult välja homme, 4. mail Saksamaal Wiesbadenis.
Muusikalise tegevuse eest jagab auhindu ka Eesti Mõisate Ühendus ja teeb seda kuues kategoorias. 11. aprillil toimunud galal kuulutas ühendus parimaks mõisate loo jutustajaks Corelli Musicu, kelle kontserdisari „Eesti mõisad“ tähistab järgmisel aastal 20. tegevusaastat. Sarja raames teeb agentuur head koostööd Jüri Kuuskemaaga.
Tähelepanuväärne on ka, et sel aastal tähistab 25. tegevusaastat vanamuusikaansambel Corelli Consort, keda agentuuriga seob ühine asutaja ja kunstiline juht Mail Sildos. Lisaks ansamblile ja kontserdiagentuurile on Mail Sildos pannud aluse ka parematest varajase muusikaga tegelevatest muusikutest koosnevale Corelli Barokkorkestrile, mis tegutseb 2006. aastast.
Rita Puidet

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)