Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Clemens Krause pidas Tartus viimase teenistuse

19.05.2006 | | Rubriik: Uudised

7. mail peeti Tartu Maarja koguduses järjekordset saksakeelset jumalateenistust. Seekord oli teenistus veidi eriline, hüvastijätumeeleolust kantud.

Pühapäeva pärastlõunal kogunes Tartu Maarja koguduse saali hulgake Eestis viibivat saksakeelset kristlaskonda, et osa saada diakon Clemens Krause viimasest jutlusest Tartus.

Diakon Krause, kes põhikohaga töötas Tallinna Saksa gümnaasiumis, teenis Tartu sakslasi peaaegu kaks aastat. Seda üle kahe kuu, pidades teenistusi umbes kuus kuni kaheksa korda aastas. 

Diakon Clemens Krause pühitseti vaimulikuks Eestis ning on seni kirikus korraldanud tööd, mis puudutab Saksamaa ja Eesti vahelisi suhteid, suvel naaseb Krause Saksamaale ning asub elama Berliini.

Saksakeelsete teenistuste pidamist alustas paar aastat tagasi Maarja koguduses abiõpetajana tegutsenud Sabine Arnold. Arnoldi lahkudes jätkas tööd saksa teoloogiatudeng Jan Schöber, kuni Clemens Krause omakorda ohjad enda kätte võttis. Diakon Krause asemel on nüüdseks ametisse asunud pastor Matthias Burghardt.

Õpetaja Burghardtiga ei ole kindlat tähtaega kokku lepitud, ent tahaks loota, et uus pastor jääb siia kauemaks. Seda enam, et tema abikaasa on Eestist pärit.

Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurm märgib, et sakslaste hulk on Tartus viimastel aastatel kasvanud. Samuti leiab ta, et Euroopa avardunud tingimustes on oluline, et rohkem tähelepanu pööratakse inimeste kristlikule teenimisele ka välisriikides.

Anna-Liisa Vaher

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)