Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Brüsselis alustati leeritundidega

15.10.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna praost Jaan Tammsalu käis lõikustänupüha eel Brüsselis, et viia läbi armulauaga jumalateenistus kohalikele eestlastele ning alustada leeritundidega EELK kuulutuspunktis.

«Huvi kogudusliku elu järele on jätkuv ja suur,» kinnitas Jaan Tammsalu, kes Brüsselis asuvate rahvuskaaslaste teenimisele on panustanud alates kuulutuspunkti loomisest lõikustänupühal 2011. Umbes poolsada eestlast jõuab enamasti teenistustele, mida neli korda aastas Rootsi kiriku ruumes aadressil Avenue Des Gaulois 35 Eestist saabuva külalisvaimuliku juhtimisel peetakse. Alates viimasest korrast kogunetakse hommikupooliku asemel pärastlõunal kell 17.
Euroopa Liidu pealinna eestlaste vaimulik teenimine on õpetaja Tammsalule ametialaselt inspireeriv ning professionaalseid võimeid proovile panev. Enamasti on tegemist Euroopa Liidu või NATO süsteemis töötavate nooremate teenistujatega, kes paistavad silma kõrge intelligentsuse ning väljakujunenud maailmavaatega. «Vaimulikuna pean valmis olema terasteks küsimusteks,» toob Tammsalu näite alanud leerikoolist, millest esialgu on osa võtmas neli inimest.
Liina Raudvassar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)