Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Billy Grahami liikumine toob Eestisse Lootuse festivali

16.02.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

11. veebruaril kohtusid 348 Eesti koguduse esindajad Tallinnas Saku Suurhallis, et arutada kevadel toimuva Lootuse festivali korraldusküsimusi.

Ajal, mil raskused Eesti ja maailma majanduses kasvavad, mil inimesed on ebakindlad enda ja ka riigi tuleviku suhtes, on Billy Grahami Evangeelne Assotsiatsioon otsustanud Eesti kristlike konfessioonide kutsel korraldada siin Lootuse festivali, mille eesmärk on jagada kõigile eestimaalastele – olenemata vanusest, rahvusest, sotsiaalsetest, usulistest või poliitilistest veendumustest – kristlikel väärtustel põhinevat sõnumit lootusest. Festival toimub 29.-31. mail 2009, kolmel õhtul kogunetakse Tallinnasse Saku Suurhalli.

Lootuse festival tõotab saada suurimaks kristlikuks ürituseks Eesti ajaloos. Osalemise vastu on huvi üles näidanud kõigi 15 maakonna vaimulikud, festivali korraldamise osas teeb koostööd üle 340 Eestimaa koguduse (nendest 40 venekeelset kogudust). Igale festivaliõhtule on oodatud kuni 10 000 inimest.

Festivali korralduskomitee, mille eesistujaks on Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) piiskop Ago Lilleorg, moodustub ligi 20 toimkonnast. Saku Suurhallis toimunud kohtumisel arutati festivali korraldusküsimusi, mh ligi 5000 inimese ca 100 bussiga Tallinnasse ja tagasi transportimise võimalusi. Läbi räägiti ka üle 500-liikmelise koori partiide õppimine, lähenevate 5-nädalaste üle-eestiliste seminaride korraldamine, festivali esinejate kohtumine oluliste ühiskonna liikmete, poliitilise- ja ärieliidiga ning plaanitavate sotsiaalprojektide käivitamine.

“See festival on eriline kogu Eesti jaoks. Billy Grahami Evangeelne Assotsiatsioon on olnud viimaste kümnendite jooksul üks efektiivsemaid positiivset sõnumit kandev suurüritusi korraldav evangeelne organisatsioon ning ega selliseid positiivse sõnumiga suurüritusi pole ju tänasel raskel ajal liiga palju ka meie maal,“ konstateerib piiskop Ago Lilleorg. Ta lisab, et koostöö Eesti erinevate kirikute vahel on alati toiminud hästi. „See kõik ei ole juhus, et Jumal just nüüd seda festivali laseb meie maal korraldada ja igavikulist sõnumit kuulutada. Ajal, mil on alanud koondamiste laine, saame meie kaasmaalastele olla toeks.“

Lootuse festivali programmis astuvad üles tipptasemel muusikud nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Sissepääs kõikidele festivali üritustele on tasuta ning programm tõlgitakse samaaegselt nii viipe- kui ka vene keelde.

Festivali peaesineja, Billy Grahami Evangeelse Assotsiatsiooni ja rahvusvahelise kristliku heategevusorganisatsiooni Samaritan´s Purse president ja tegevjuht Franklin Graham on koos oma isa dr. Billy Grahamiga käinud Eestis ka 1984. aastal. Selle ajaloolise visiidi jooksul jutlustasid nad mitmes Tallinna kirikus ja kohtusid paljude kirikujuhtide ja poliitiliste juhtfiguuridega.

Kirikujuhtidest moodustatud Lootuse festivali täidesaatva juhatuse auesimees on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Andres Põder, esimees EKNK piiskop Ago Lilleorg ning esimehed Eesti Metodisti Kiriku (EMK) superintendent Taavi Hollman, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Babtistide Koguduste Liidu (EEKBL) pastor Helari Puu, Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku (EKEK) peavikaar Heigo Ritsbeck, EELK misjonikeskuse direktor Mika Tuovinen, sekretär EEKBL pastor Ruudi Leinus ja juriidiline nõustaja Allar Laugesaar.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)