Esileht » Uudis » Esileht »

Baltimaade piiskoppide kohtumine Leedus

28.08.2019 | | Rubriik: Esileht

vilnius1Leedus Vilniuses kohtusid 26.–28. augustini Balti riikide luterlike kirikute piiskopid.

Avapäeval tähistati üheskoos Leedu luterlaste ülemkarjase Mindaugas Sabutise sünnipäeva ning ka 30 aasta möödumist Balti ketist. Sel puhul tehtud ühispildil Martin Lutheri kuju juures on (vasakult) peapiiskop Sabutis, tema abikaasa Vilma Sabutienė, Läti luterliku kiriku õpetaja Andris Krauliņš, Daugavpilsi piiskop Einārs Alpe, Liepāja piiskop Hans Martin Jönsson, Liepāja piiskop emeeritus Pāvils Brūvers, Läti peapiiskop Jānis Vanags, peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Tiit Salumäe, kantsler Andrus Mõttus, assessor Kadri Põder, Leedu luterliku kiriku õpetaja Darius Petkūnas ning piiskop Joel Luhamets.
Piiskoppide nõupidamisel arutati suhteid Luterliku Maailmaliiduga ning kirikute elus aktuaalseid küsimusi. Räägitust võib lähemalt lugeda meie järgmises lehes.
Vilniuses viibides külastas EELK delegatsioon ka Eesti suursaatkonda. Peapiiskop Urmas Viilma kirjutas oma Facebooki lehel, et kohtumisel suursaadik Jana Vanaveski ja konsul Piret Nõmmelaga oli kõne all paarisajast inimesest koosneva Leedu eesti kogukonna ühine teenimine Eesti Vabariigi ja luterliku kiriku poolt. Peapiiskopi sõnul lepiti kokku, et tuleks jätkata teatud tähtpäevade ühist tähistamist ning hoolitseda hea infovahetuse eest omavahel ja ka sotsiaalmeedias.
Rain Soosaar

Pildigalerii:

vilnius2

Fotol vasakult: Andrus Mõttus, Joel Luhamets, Kadri Põder, Urmas Viilma, suursaadik Jana Vanaveski, Tiit Salumäe, konsul Piret Nõmmela.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)