Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Balti keti aastapäevale pühendatud rahvusvaheline näitus Rahvusraamatukogus

14.01.2015 | | Rubriik: Teated

9. jaanuaril avas Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo fuajeegaleriis suuremahulise rahvusvahelise rändnäituse «Kelias / Ceļš / Kett», mis on pühendatud Balti keti 25. aastapäevale.
Leedu, Läti ja Eesti kunstnike ühisnäituse eesmärk on meenutada Balti ketti kui tähtsündmust meie riikide ajaloos, väärtustada ühiseid püüdlusi taasiseseisvumisel ja ühtsust praegu, vaadelda loomingulisi suundumusi kolme naabermaa kunstis ning vahetada ideid ja kogemusi. «See näitus on oluline sündmus nii kunstilises kui ka ühiskondlikus mõttes,» ütles Leedu kunstikriitik Nijolė Nevčesauskienė.
Näitusest võtavad osa eri valdkondade kunstnikud – maali ja graafika kõrval näeb skulptuuri, fotot ja videot. Eesti kunstnikest osalevad näitustel Siim-Tanel Annus, Inga Heamägi,  Lauri Koppel, August Künnapu, Raul Meel, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Mall Nukke, Elis Saareväli, Vano Allsalu ja Jaan Elken.
Ekspositsiooni rahvuslikeks koordinaatoriteks ja kujundajateks on Dovile Tomkute-Veleckiene Leedus, Igors Dobicins ja Inese Baranovska Lätis ning Inga Heamägi Eestis.
Väljapanekut saadab inglis- ja leedukeelne kataloog.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)