Esileht » Uudis » Uudised »

Avo Üprus osales auhinnagalal Viinis

20.12.2017 | | Rubriik: Uudised

Avo Üprus vastuvõtul Viini linnahallis. Erakogu

6. detsembril toimus Viini linnahallis „Innovaatilisus poliitikas“ auhinnagala.

Pidulikule üritusele oli rahvusvahelise auhinna nominendina kutsutud ka konsistooriumi diakooniatalituse juhataja Avo Üprus. Auhinnagalale kutsus tänavu loodud innovatsioonipoliitika instituut neid inimesi, kelle innovaatilised ja murrangulised algatused väärivad tähelepanu ja järgimist üle Euroopa. Kutsututel oli võimalus tutvustada oma projekti ajakirjanikele, ekspertidele ja poliitikutele, kes tulid kohale Euroopa teistest riikidest.
Auhindu jagati üheksas kategoorias: elukvaliteet, vabadus, jõukus, töökohad, ökoloogia, tsivilisatsioon, demokraatia, inimõigused ja kogukond. Lisaks murrangulisusele ja innovaatilisusele arvestatakse hindamisel veel viit kriteeriumi: suhtlussildade ehitamine, usalduse tekitamine, koostöö, jätkusuutlikkus ja finantsiline võimekus.
Avo Üprus esindas esinduslikul rahvusvahelisel üritusel noorte õigusrikkujatega tegelevat projekti Skill Mill ja tema laialijaotatud ettekanne rääkis kriminaalpoliitikast. Sealhulgas selgitas ta Balti kriminaalpreventsiooni instituudi ideed eluaegse vangistuse kaotamisest Euroopas. Skill Milli projekti juhib Tallinna ülikooli dotsent Katri Liis Reimann.
„Ajal, mil poliitik on muutumas sõimusõnaks, on julgustav näha sadu eurooplasi, kellel on soov ja tahe luua loovat arengukeskkonda, abistada hädalisi ning naerda pigem enese kui teiste üle,“ ütles Avo Üprus.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)