Esileht » Online » Online artiklid »

Avo Kiir jätab ametijärglasele korras pühakojad

12.11.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Praegu juba pensionieas olev kirikuõpetaja Avo Kiir, kes teenib ka Illuka ja Tudulinna kogudust, leiab, et iga põlvkond peaks pühakoda kaunimaks muutma. Tema soov oleks jätta oma ametijärglasele korras pühakojad.

Alates 1987. aastast Iisaku kogudust teenima määratud Avo Kiirel on teenida ka Illuka ja Tudulinna kogudus ning ta ütleb, et mure on olnud kõigi kolme kirikuhoone pärast.

“Nagu pühademuna” 

“Mida lähemale pensioniiga tuli, seda rohkem mõtlesin, et ühel hetkel lõpetan teenimise. Seda enam oli vajadus need pühakojad korda saada − et sel, kes minu järel tuleb, poleks majandusküsimustega muret.”

Enne vaimulikuks saamist töötas Kiir ehitusalal ning ta arvab, et tema soov, et kõik hooned oleks korras, võib osalt sellestki tuleneda.

“Eriti pühakoda − ta peab olema korras. Esiteks on need hooned õnnistuseks kogudustele ja teisalt väikestele kogudustele ka koormaks. Algul olid kirikuhooned mõeldud sadadele, aga nüüd käib seal jumalateenistusel paarkümmend inimest. Selge see, et nad ise pole suutelised hooneid korras hoidma; niigi lähevad kõik vahendid selle peale. Aga kui nad juba on, tuleb hoolitseda, et nad oleksid ilusad. Olen sageli rääkinud, et see on nagu Taimaal − kui on tempel, särab see nagu pühademuna. Nii peaks meilgi olema.”

Edasi loe Põhjarannikust.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)