Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Avatud on Peeter Singi maalinäitus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

 Viimsi Püha Jakobi kirikus avati 14. novembril jumalateenistuse järel Peeter Singi maalinäitus «Marjele mõeldes», mis on pühendatud kunstniku abikaasa, helilooja Marje Singi 100. sünniaastapäevale. Avamisel esitas Marje Singi loomingut bariton Ott Indermitte.
Peeter Sink (1902–1957) sündis Pilistvere kihelkonnas, lõpetas aastal 1919 Tallinna Kunst-tööstuse kooli maalikunsti erialal. Võttis osa Vabadussõjast. Kogenud aastal 1920 usulist pööret, pühendas ta kogu oma elu Kristuse sõnumi levitamisele.
Aastast 1923 oli ta rahvusvahelise kristliku noorteliikumise Christian Endeavor (CE) reisisekretär, sisuliselt rändjutlustaja, ning 1926–32 selle juht, hiljem Eesti pühapäevakoolide allianssliidu reisisekretär. Ta oli aktiivne raudteelaste kristlikus ühingus ja astus 1938 Euroopa Kristliku Misjoni teenistusse.
Tallinnas juhtis Peeter Sink koos Eugen Tanneriga evangeeliumi vennaste ühingu Saalemi kogudust. 1955–57 oli Peeter Sink EELK Elva koguduse hingekarjane. Enne okupatsiooni ilmus temalt rohkesti vaimulikku noorsookirjandust ja kolm luulekogu. Pärast surma ilmus Torontos Peeter Singi luulevalimik.
Ta harrastas maalimist ja esines oma töödega mitmel näitusel. Kunstnikuna lähtus Peeter Sink koolis omandatud juugendlikust stiilist, aga ka dekoratiivsest art decost. Arvukad maastikumaalid on enamasti loodud vahetust looduselamusest, neis avaldub kunstniku tõsine vaimne seisukoht, avar maailmatunnetus ja temale omane poeesia.
Peeter Sink on kirjutanud üle 500 luuletuse ja sama palju laulutekste, millest paljud viisistas tema abikaasa Marje Sink. Marje Singi laule on lauldud paljudes kirikutes ja kogudustes. Kirikumuusika liit on välja andnud tema laulude noodikogumiku, Marje Singi loomingut saab kuulda mitmel helikettal.
2006. aastal ilmus Peeter Singi maale tutvustav raamat, mille kirjastasid Peeter ja Marje Singi poeg Tunne Kelam koos abikaasa Mari-Ann Kelamiga.
Näituse korraldaja on Erkki Juhandi, näitus jääb avatuks 30. jaanuarini järgmisel aastal.