Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Avanes vaade Viljandi Jaani kirikule

05.08.2020 | | Rubriik: Kirikuelu

Viljandis käivad rekonstrueerimis- ja lammutustööd. 

Riigipoolse rahalise abiga linnasüdamete ehk keskväljakute rekonstrueerimine on Viljandiski täies hoos. Paljudes kohtades, nagu Pärnus, Võrus, Mustlas jm, on see juba ammu teoks tehtud. 

Viljandis jõuti lõpuks ka nii kaugele, et rekonstrueerimise käigus lammutati maha Vabaduse väljakul asunud „legendaarne“ maja. See ehitati sinna 1970ndate lõpul kui kohaliku komsomoli- ja parteikomitee hoone. Maja ise ehitati kohale, kus enne sõda asus Vabadussõja ausammas, lootuses, et kellelegi ei tuleks enam endised ajad meelde. 

Lammutustööde alguses võeti välja ka ehitajate poolt maja nurgakivisse pandud kapsel. Selles leidusid päevakohased ajalehed, aga ka ehitajate pandud kiri. Kirjas seisis üllatuslikult, et hoone ehitatakse just Viljandi ühe kaunima koha, Vabadussõja monumendi kohale. Tasapisi hakkas lammutustööde käigus välja paistma ka Jaani kirik ja nüüdseks on see juba oma täies kauniduses nähtav veel äravedamata rusuhunnikute varjust. 

Paljudel inimestel on rõõmus meel selle üle, kuid on ka neid, kes pidasid lammutust asjatuks ressursside raiskamiseks. Kokkuvõtteks: see on lõpetatud.

Jaan Männiku tekst ja foto

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)