Esileht » Online » Online artiklid »

Avalik pöördumine Pirita kloostri toetuseks

26.03.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Postimees avaldab pöördumise Pirita kloostri varemete Püha Birgitta Ordu hoole alt Pirita linnaosale ülemineku kohta. 

Praegu, ajal, mil kogu maailm on väga raskes olukorras, kui paljude maailma suurlinnade kirikutes helistatakse kelli, nii nagu seda hädaaegadel ikka on tehtud, hämmastas meid sügavalt teade, et Pirita vana kloostri varemed tahetakse Püha Birgitta Ordult ära võtta. Pirita linnaosavalitsus nõuab, et ordu allkirjastaks varemetest loobumise akti.

Ema Tekla Famiglietti pöördus kogu Eesti rahva poole, kui ta birgitiinide kloostrikompleksi pühitsemisel 15. septembril 2001. aastal ütles: «Ma loodan, et väärikas Eesti rahvas, kes on hoidnud elusana mälestust pühast Birgittast, leiab sellest keskusest uut elu. Need varemed ise on jätkuvalt olnud kõnelevateks kivideks, mis on kiitnud Issandat ja tunnistanud seda sügavat vaimsust, mis on lahutamatult seotud olnud nende üllaste inimeste nii rõõmsate kui kurbade elukogemustega.»

Samuti ütles ta: «Tänu paljude heade inimeste ohvrimeelsusele ning paljude annetajate suuremeelsusele saab Pirita keskus tõeliseks ühtsuse ja dialoogi sillaks Balti riikide ning ülejäänud Euroopa vahel.»

Edasi loe Postimehest.

Vaata lisaks ka ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)