Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

Austatud ametivennad ja -õed!

18.10.2006 | | Rubriik: Ametlikud teated

Üha enam mõtleme sellest, et oleme misjonikirik omal maal. Käesoleval aastal tähistame misjoni juubeliaastat. 200 aastat tagasi läks Eestist esimene misjonär Gustav Reinhold Nyländer Inglise kiriku misjoniseltsi kaudu Aafrikasse. Juubeliaasta tuletab meelde, et kiriku töös on tähtis iga inimene, kes on saanud kutse ja läheb Jumala saadikuna evangeeliumi kuulutama.

Evangeelium on vägi, mis muudab elu ja maailma. Täna vajame ise oma tööks väge, et kogudused kasvaks ja meie rahvas pöörduks kristliku usu järgimise teele.

Misjonipüha tuletagu meelde igale koguduseliikmele vastutust, mida ristimine andis ja mida leeritõotusega on kinnitatud, et oleksime valguseks ja soolaks maailmale. See ülesanne ei ühenda ainult vaimulikke ja koguduste töötegijaid, vaid igat koguduseliiget. Vaimulikena ja koguduse juhtidena küsime endalt, mida oleme teinud selleks, et misjonivastutust jagada. Mida selgemalt väljendame seda kutset kaasatöötamiseks, seda rohkem saame kogeda, kuidas Jumal ise kutsub ja läkitab meile abilisi, kellega koguduse ülesehitustööd jagada.

Kutsume kõiki kogudusi pidama MISJONIPÜHA 22. oktoobril!

Pidada oktoobri neljandal pühapäeval misjonipüha on juba kujunenud meie kirikus heaks traditsiooniks.

Oleme tänulikud Misjonikeskuse töö ja teenimise eest. Jumal on meid abistanud läbi mitmete koguduste ja misjoniorganisatsioonide. Töö, mille oleme võtnud misjoni edendamiseks EELKs, on kasvanud ja arenenud. Rõõmustav on, et EELK koguduste annetused misjonitöö heaks on kasvanud.

Misjonipühal palume teie koguduse erilist eestpalvet misjonitöö eest Eestis ja välismaal ning kutsume kogudusi tegema korjandust misjonitöö tarvis. Tänavuse misjonikorjanduse suuname kahe projekti heaks: EELK Misjonikoori uue CD väljaandmiseks ja raadiosaate «Piibel kaanest kaaneni» kodulehekülje tegemiseks.

Õnnistussooviga

Andres Põder,

EELK peapiiskop

Leevi Reinaru,

EELK Misjonikeskuse juhataja

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)