Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Austame Velikije Luki lahingutes hukkunud eesti sõjameeste mälestust

15.01.2014 | | Rubriik: Teated

Sel aastal täitub 71 aastat II maailmasõja ühest verisemast ja ohvriterohkemast Velikije Luki lahingust, kus võitlesid ka 8. Eesti Laskurkorpuse sõjamehed. Velikije Luki lahingutes hukkus  üle 6500 eesti sõjamehe, kes on maetud Velikije Luki vennaskalmistutele. Velikije Luki lahingutes kaotas Eesti Laskurkorpus langenutena ja raskelt haavatutena üle poole oma isikkoosseisust. Kõik need tuhanded eesti sõjamehed väärivad meenutamist ja meelespidamist.
Eesti  Vabadusvõitluse Muuseum koos reisibürooga Mainedd organiseerib sel aastal Velikije Lukis võidelnute  ja seal hukkunute lähedastele, ajaloo- ja militaarhuvilistele reisi Velikije Lukisse 29.05–01.06., 27.–29.06., 25.–27.07., 22.–24.08.
Reisil külastame ka Petseri kloostrit, Pihkva kremli, Ostrovi relvamuuseumit, Puškiniga seotud kohti Mihhailovskojes. Velikije Lukis käime eesti sõjameeste vennaskalmistul, memoriaalkompleksis, lahingutega seotud kohtades ja ajaloomuuseumis. Mälestame Velikije Luki lahingutes langenud eesti sõjamehi. Toimub mälestusjumalateenistus langenud eesti sõjameeste auks.

Info reisi kohta 551 9407.
Johannes Tõrs,
Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi juhataja

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)