Esileht » Online » Online artiklid »

Aumärgi saanud rootsi kirikuõpetaja: Eesti tõelised kangelased elavad maal

09.02.2017 | | Rubriik: Online artiklid

President Kersti Kaljulaidilt aumärgi saanud rootslasest kirikuõpetaja Patrik Göransson on veendunud, et Eesti tõelised kangelased on talupidajad ning monarhiat võiks võtta kui investeeringut tulevikku.

«Tuleb alati olla väga tänulik, kui keegi paneb tähele, mida on tehtud, ja et ka meie ajal on asjad, mida ei saa osta ega endale nõuda,» ütles täna president Kersti Kaljulaidilt Valgetähe V klassi aumärgi saanud Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse kirikuõpetaja Patrik Göransson.

Eestis viimasel ajal lahvatanud diskussiooni, kas president peaks käima riiklike ürituste käigus kirikus, on Rootsi-Mihkli koguduse õpetajal raske kommenteerida. «Mul on väga  raske ette kujutada, et riik, mis arvab end nii tubli olevat, ei vaja jumala õnnistust,» lisas ta.

Eesti tõelised kangelased

Göranssoni sõnul on ta südames veendunud monarhist. «See on tõeline õnnistus, kui on kuningapere,» lisas ta. Rääkides Eestist kui monarhistlikust riigist, ütleb Göransson, et seda tuleks võtta kui investeeringut tulevikku. «Alguses tundub see võõras ja kummaline, aga seda saab võrrelda kolhoosi ja taluga,» rääkis Göransson.

Kirikuõpetaja sõnul olid Eestis väga võimsad kolhoosid, kus elati head elu. «Mõned kurvastavad, et nende hea elu lõhuti ja taastati talud. Aga minu meelest on praegu Eestimaa kangelased need, kes teevad talutööd maal. Nemad investeerivad tulevikku,» on Göransson kindel. «Kui kõik läheb hästi, siis nende lapsed ja lapselapsed saavad hästi elada,» lisas kirikuõpetaja.

Edasi loe Postimehest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10