Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Aukuninga alandustee

05.04.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Mida tähtsam valitseja saabub riigivisiidile, seda rangemad on tema vastuvõtmise reeglid. Kõik algab vastuvõtuga lennujaamas, kus järgitakse alati kindlat protokolli. Seejärel sõidetakse uhke autoga linna tänavatel ja liiklus pannakse riigijuhi saabumise ajaks kinni. Kõikjal on politseinikud, kes valvavad, et kõrge külalise vastu ei saaks panna toime terrorirünnakut. Selline on tänapäeva tähtsa riigijuhi saabumine. Jeesuse ajal tuli valitseja alati uhke sõjaratsu seljas ja tee ääres oli rahvas teda vaatamas ja tervitamas.
Ka Jeesus oli kuningas, ta oli Jumala saadetud maailma kuningas, kes istub taevase Isa paremal käel Jumala kirkuses. Ometi oli tema saabumine teistsugune. Ta ei tulnud mitte sõjaratsu seljas, vaid saabus lihtsa eesli seljas. Jeesusel oleks olnud võimalik saada ka sõjaratsu, kuid ta eelistas lihtsa tööinimese looma eeslit, rõhutamaks seda, et pole tulnud tooma siia maailma mitte sõda, vaid rahu. Ta ei läinud mitte tapma ja karmi käega karistama, nagu tegid maised juhid, vaid ta läks ennast inimeste pattude eest ohverdama.
Siiski ühes oli Jeesuse saabumine sarnane maise valitseja saabumisega: ka teda võtsid vastu rahvahulgad, kes lehvitasid palmiokstega ja juubeldasid. Jeesust ootas ees kannatus ja siis polnud nendest tema toetajaid. Kuid Jeesus ei heitu ega süüdista, ta läheb edasi, pidades silmas oma missiooni maailmas.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)