Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Aukiri ei tulnud kergelt

24.05.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

svetlana okSvetlana Kekiševa (fotol) on aastaid olnud Jõhvi koguduse organist-koorijuht. Kogudus leidis, et ta on tunnustust väärt ja laupäeval annabki peapiiskop talle Tartu Pauluse kirikus üle EELK aukirja.

Svetlana ütleb, et tuli just Kreekast, kui leidis eest kutse kiriku tänuüritusele. See oli üllatus ja tema sõnul suur au. Svetlana on ristitud 18aastaselt 1992. aastal Kuremäe kloostris.
Ta tunneb end selle paigaga jätkuvalt seotuna ja kui vaba aega on, käib ikka vahel kloostris. Jõhvi kogudusse sattus ta tänu Põhjarannikus ilmunud kuulutusele, meenutab Svetlana, kes oli Tallinnas Otsa-nimelises muusikakoolis lõpetanud klaveri eriala.
Luteri kiriku liturgia oli tema jaoks võõras ja alguses raske. Nagu ka oreli mängimine ja seepärast tuli uuesti õppima minna. Esmalt lõpetas ta usuteaduse instituudi kirikumuusika eriala, 2005. aastal aga Eesti Muusikaakadeemia Andres Uibo käe all.
Peaaegu veerand sajandit koguduse organistina on kiiresti läinud, kogudus on tema orelimänguga harjunud ja ta on koguduses asendamatu. Svetlana on juhatanud koguduses koore ja ansambleid, andnud kontserte sõpruskogudustes Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Õpetaja Peeter Kaldur konfirmeeris ta Jõhvi kirikus jõulude ajal aastal 2008.
Svetlana on olnud klaveriõpetaja Kohtla-Järvel, praegu annab ta tunde Ahtme kunstide koolis, aga on samas koolis ka direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal.
Kolm korda on ta korraldanud rahvusvahelist laste orelifestivali, kus ka tema õpilased on hästi esinenud. Aastal 2015 tunnustati teda aasta õpetaja tiitliga. Aega kooli, koguduse, kolme oreliõpilase ja kolme lapse vahel jagada pole praegugi kerge. Svetlana ütleb tänuga, et ema aitab.
Rita Puidet

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)