Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Aukiri armastatud põhjanaabrile

23.05.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

maija-liisa stahlNelipühal sai peapiiskopilt EELK aukirja Maija-Liisa Stahl (fotol) Soome luteri kiriku Renko kogudusest.

Paarkümmend aastat on 25aastast Jõgeva kogudust toetanud soomlanna Maija-Liisa koos abikaasa Ilpo Toivoneniga. Kui õpetaja Rene Alberi 2003. aastal Jõgeva kogudusest Avinurme kogudust teenima läks, hakkasid soomlased toetama ka Avinurme kogudust. Ennastsalgava töö ja Jõgeva ning Renko koguduse vahelise koostöösuhte vedajana pälvis Maija-Liisa viis aastat tagasi meie kiriku koostöömedali.
Maija-Liisaga kohtusin ja tema heasüdamlikkusest sain osa jaanuaris Jõgeva koguduse sünnipäeval. Nii oma ja tuttav oli Maija-Liisa esimesest hetkest ja temast õhkuv soojus täitis südame. Suure osa elust sotsiaalametnikuna töötanud, näeb ja tunneb ta, kus abi vajatakse. Ta on humanitaarabi Eestisse toonud ühtekokku üle poolesaja aasta alates sellest, kui ta 1965 esimest korda Eestisse sattus. Alul autoga, hiljem kaubikuga. Neli aastat tagasi pälvis Maija-Liisa Stahl Jõgeva linna aumärgi.
Jõgeva koguduse õpetaja Georg Glaase, kes esitas taotluse tunnustuseks, sõnab Maija-Liisa kohta kiidusõnu. Kuna koguduse kauaaegne sõber on teada andnud oma tegevuse lõpetamisest, pidas õpetaja oluliseks teda sel moel tänada. „See on väike märgilise tähendusega žest,“ sõnab Glaase. Jaanuaris tähistas Maija-Liisa Stahl 75. sünnipäeva.
Rita Puidet

Meie kõik peame saama avalikuks Kristuse kohtujärje ees. (2Kr 5:10)