Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Augustikuus sajab tähti

29.08.2012 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Augustikuu on alati viljakas kuu. Loodus on saanud küpseks, käib saagikoristus. Laual on värske eestimaine toit, kel vähegi võimalik supermarketit vältida. Inimesed hakkavad puhkuselt tagasi tulema. Kuklas istub teadmine, et kohe tuleb sügis, ja on tunne, et veel soojade ööde hõlmas peab võtma viimast. Puhanud rahvas on ärksam, heatujulisem, elu näib pakkuvat taas võimalusi. Üllatavalt tihti saavad ideedena väljaöeldud suunistest teod, mille tagajärjed ulatuvad kaugemassegi tulevikku.
23. augustil möödus 25 aastat Eesti esimesest rahvuslikust kodanikualgatuslikust meeleavaldusest ajaloolise tõe jaluleseadmiseks. Toona ei nõutud Hirvepargis veel vabadust ega omariiklust, vaid Eesti okupeerimise alusdokumendi Molotovi-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokollide avalikustamist.
Augustikuu teisel poolel lagunevad tihti mõned igikestvana näivad struktuurid – ka ajaloos –, raudseina mõeldud kokkulepped äkitselt ei pea – kas sajab laest või tõuseb põrandast, aga mingi ootamatus ilmub äkki keset olemist ja nõuab kohe ümberorienteerumist.
Inimesed on altid tegema uusi otsuseid, kaua laagerdunud plaanid kas heidetakse lõplikult kõrvale või siis astutakse viimane vajalik samm. Eriti paistab jõuliste pöörete poolest silma augusti viimane nädal, mis iseloomult millegipärast on tunduvalt liikuvam kui järgnev, septembri esimene.
Juune Holvandus

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)