Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Au sisse tõstetakse orelimuusika

13.09.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Nõo kirikus mängib 1. oktoobril orelit Toomas Trass. Liina Raudvassar

1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev.

Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel juba viiendat aastat toimuval muusikapäeval leiab sel aastal aset rohkem kui sada orelipooltundi.
„Pean meeldivaks ja märgilise tähtsusega seda, et muusikapäeva korraldajad ise pöördusid kiriku poole küsimusega, kas oleks mõeldav, et tänavu keskendutakse orelimuusikale. See tuli soovist tõsta esile orelimuusika,“ tunnistab Eesti Kirikule kirikumuusika liidu esimees Tuuliki Jürjo. Tema sõnul olid projekti korraldajad mures, kuidas kirikutele nii sisuliselt kui tehniliselt sobib ürituse läbiviimiseks 1. oktoober, mis on pühapäev.
Kirikumuusikute vastus kõlas, et loomulikult võetakse pakkumisest rõõmuga kinni. „Organistid on harjunud pühapäeval kirikus töötama. Üks pooltund lisaks kas enne või pärast jumalateenistust ei ole kellelegi üle jõu käiv,“ arvab Jürjo, lisades, et veel rohkem kogudusi ja organiste oleks võinud sellest pakkumisest kinni võtta. „Sisuliselt said meie organistid tasuta reklaami. Kirikul on oma ressurssidest väga raske sellist teavitust avalikku ruumi tuua.“
Muusikapäeva meediajuht Nele Volbrück selgitab, et muusikapäeva eesmärk on juhtida muusikale tähelepanu ning hoida kontakti elava muusikaga. Tegemist on hea tahte ettevõtmisega, muusikud osalevad programmis vabatahtlikkuse alusel ning kõik kontserdid on publikule tasuta. Tänavu on programmis eriliselt au sisse tõstetud orelimuusika. Orelipooltundide eesmärk on, et orelimuusika kõlaks üle Eesti igas maakonnas. Vaata programmi www.muusikapaev.ee.
Liina Raudvassar

Teemad:

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)