Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Au ja õigus teenida kaasa

05.10.2022 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Meeli Pärtelpoeg.

Meeli Pärtelpoeg on Tartu Pauluse koguduse videoülekannete koordinaator ja on pälvinud EELK tänukirja.

Pole suur liialdus, kui öelda, kes siis Meelit ei tea. Sellest on juba aastat 21 tagasi, mil Meeli Pärtelpoeg Tartu Pereraadio kõrvalt Eesti Kirikus tööle asus. Tööaastaid Eesti Kirikus sai viis, aga Pereraadios jätkab ta praegugi. Ta ütleb, et meenutab suure armastuse ja rõõmuga lehe juures töötatud aastaid. Tänu lehetööle puutus ta kokku väga paljude inimestega.

Ka ütleb ta, et sai tänu tööle kirikulehes aru, kui väga talle kirjutada meeldib. Juba siis ei jäänud märkamata tema luulearmastus. Viimased kolm aastat on ta oma loomingut paberile pannud ja plaanib luulekogu välja anda. Kui Jumal lubab. Aga Issandaga käsikäes on Meeli ikka käinud.

Pauluse koguduse liikmeks peab ta end lapsepõlvest, kui 1969. aastal ristiti. Ikka on tema elu olnud seotud Pauluse kogudusega, kuhu ta on altarilinale heegeldanud pitsi ja sinna sisse põiminud oma head soovid. Pits ja altarilina olid tehtud veel kiriku vanale altarile, seepärast pole enam kasutuses.

Veel kirikulehes töötatud aastatel hakkas silma tema oskus kasutada tehnilisi seadmeid. Kui õpetaja Kristjan Luhamets teda 2019 alguses Pauluse kiriku tehnikatuppa kutsus, sattus ta nagu paradiisi, meenutab Meeli. Tuba oli ja on maast laeni tehnikat täis ning Meeli on seal nagu väikeses kuningriigis. 

Töö seal pakub talle võimaluse teenida neid inimesi, kes millegipärast ei saa kirikusse jumalateenistusele tulla. „Mul on au ja õigus olla kasutatud jumalariigi töös,“ sõnab Meeli. Ta ütleb, et on väga üllatunud ja tunnustuse üle tänulik. Ja lisab: „Olen andnud endast parima ja on meeldiv, et seda on märgatud.“

Rita Puidet

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)