Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon minevikust »

Asutati Andres Ammase fond

14.12.2018 | | Rubriik: Persoon minevikust

ammasAndres Ammase sõbrad lõid Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Andres Ammase fondi.

Haapsalus tähistati eestikeelse koolihariduse 100. aastapäeva. Ilmus ka kolmas osa Haapsalu gümnaasiumi loost, millest kahte eelmist koostas Andres Ammas ja jõudis ka kolmandat alustada. Sel päeval raamatuesitlusel kuulutati Läänemaa ühisgümnaasiumi aulas Andrese sõprade nimel välja Andrese fond.
See on Eesti Rahvuskultuuri fondi juurde loodud Andres Ammase fond, mis annab välja kahte stipendiumi, mis hindavad haridust ja kultuuri, ning tunnustab ja innustab Haapsalule ja Läänemaale pühendunud inimesi.
Lisaks antakse koos Haapsalu lasteraamatukoguga välja väikese lugeja stipendiumi lastele, kes on samasugused pühendunud lugejad, nagu oli väike Andreski.
Esimese stipendiumi Haapsalule ja Läänemaale pühendunule loodavad fondi algatajad välja anda Andrese sünnipäeval, 25. veebruaril. Väikese lugeja stipendium antakse koos Haapsalu lasteraamatukoguga välja kooliaasta lõpus.
Andres Ammas (1962–2018) oli muusikaõpetaja, koolijuht, ajakirjanik, poliitik; aastaid Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu liige.
Annetusi Andres Ammase fondi saab teha järgmiselt: Annetuse saaja SA Eesti Rahvuskultuuri Fond. Pangakontod EE117700771000664610 LHV Pank või
EE672200221001101347 Swedbank. Selgitusse märkida Andres Ammase fondi. Annetused on tulumaksuvabad.
Eesti Kirik

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)