Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Assessor Tauno Toompuu: usuline kasvatus peaks toimuma läbi eeskuju

12.01.2016 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Usuteaduse Instituut kutsub osalema kiriku lastetöö põhikoolitusel, mis on üsna põhjalik ja toimub läbi terve aasta kahepäevaste tsüklitena. Siinkohal mõned mõtted assessor Tauno Toompuult, kelle valdkonnad assessorina hõlmavad kristliku kasvatuse ja misjonitöö, vastatud veebilehel Kirik & Teoloogia, kus küsimusi esitas vaimulik, Usuteaduse Instituudi täiendusosakonna juhataja Kerstin Kask.

Missugused on suurimad väljakutsed, millega kirik kristliku kasvatuse valdkonnas silmitsi seisab?

Lastetöö poole pealt on üks oluline teema ühtsuse küsimus. Millised on need materjalid, mida me kasutame? Kas kõik on sellised, mida me tahame, et meie lapsed õpiksid?

Möödunud suvel osalesin lastetöö tegijate suvepäevadel, sealt sain tagasisidet, milliseid materjale kasutatakse ja mida meie pühapäevakoolide õpetajad nendest arvavad. Me peaksime tegelema sellega, et saada selgust, milliseid materjale soovitada, et see harmoneeruks meie õpetusliku alusega, aga ka, et need lapsed, kes lastetöös osalevad, ei kaoks ära, vaid võiksid minna edasi leerikooli ja saada luterliku kiriku liikmeks.

Tuleb vaadata tervikpilti, mitte lähtuda pelgalt sellest, et on vaja pakkuda lastele tegevust ning tund läbi viia. Asjad peavad olema läbi mõeldud.

Edasi loe Meie Maast.

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)