Esileht » Online » Online artiklid »

Asekantsler: riik koguduse võlgu maksma ei hakka

25.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Täna kohtusid kultuuriministeeriumis Viru praost Peeter Kaldur ja kultuuriministeeriumi asekantsler Tarvi Sits, et arutada Narva Aleksandri kirikuga seonduvat. Tegemist oli eelkõige infovahetusega, kus otsuseid ei tehtud.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste valdkonna asekantsler Tarvi Sits nentis ERRi raadiouudistele, et seni oli suhtlus toimunud rohkem meedia vahendusel. “Kui praost eile soovis kokkusaamist, siis loomulikult saame kokku ja kuulan ka n-ö otse allikast info ära, et milline on hetkel olukord ja mida plaanitakse teha,” rääkis ta.

Sits selgitas, et esmalt on oluline võlad korda saada. “Kui need on korda saadud, siis võib tõesti arutleda selle üle, mis sinna hoonesse saab või ei saa või mis sinna sobib või mitte,” ütles Sits.

Ta rõhutas, et tegemist on kultuuriväärtusega. “Hoone on suures osas väliselt taastatud. Need väärtused jäävad alles ja sellega me võime rahul olla,” märkis Sits.

Sits kinnitas, et pole kindlat seisukohta, kes uueks kinnisvara omanikuks peaks saama, kas riik, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kogudus jätkuvalt või keegi muu. “Küsimus on selles, et võlgu riik maksma ei hakka,” toonitas ta.

Viru praostkonna praost Peeter Kaldur kinnitas, et enam ei saa rääkida sellest, et kultuuriministeerium võtaks mingid võlad üle. “Kultuuriministeerium saab osta ainult ära või mitte osta ära,” ütles ta.

Edasi loe ERR Uudistest.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)