Esileht » Online » Online artiklid »

Asekantsler: Niguliste jääb muuseumiks ka pärast tagastamist

01.11.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Ekslik on arvata, et kui Niguliste kirik Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK) tagastatakse, muutub hoone suletud kirikuruumiks – muuseum jääb kestma ja see pannakse kirja tagastamisel sõlmitavasse lepingusse, kinnitas kultuuriministeeriumi asekantsler Anton Pärn. Pärn rääkis ETV saates "Vabariigi kodanikud", et teema on üleval olnud aastaid ning aja jooksul on osapoolte seisukohad väga paljudes aspektides lähenenud.

"Esiteks selles, et kirik on selgelt öelnud, et nende soov on Niguliste muuseumi jätkamine. Sama soov on ka kultuuriministeeriumil," märkis ta.

Pärna sõnul tuleb kirikuhoone tagastada seetõttu, et see on õigusvastaselt ära võetud ja kirikul on õigus see tagasi küsida.

"Kultuuriministeerium on välja toonud seisukoha, et muuseumi tegevus saab olla garanteeritud, kui sõlmitakse vastav kokkulepe kirikuga hoone tagastamisel," lausus Pärn. "Oleme jõudnud nii kaugele, et leping, mis tagab muuseumi edasise püsimise hoones, on lõpusirgel".

Ta lisas, et olgu hoone omanik kirik või kultuuriministeerium, igal juhul on tagatud kunstiväärtuste hoidmine ja nende eksponeerimine muuseumi kujul. Kunstiväärtused on museaalid, mille saatust reguleerib muuseumiseadus, ja ettevalmistatav leping annab ministeeriumile pikaajalised õigused hoone muuseumina kasutamiseks.

"Ekslik on arvata, et hoone antakse üle koos kogudega ja see muutub suletud kirikuruumiks," kinnitas asekantsler.

Edasi ERR Uudistest.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)