Esileht » Uudis » Uudised »

Arvamusfestivalil Paides on kristlastel oma arutelualad

28.06.2019 | | Rubriik: Uudised

AF-logo2019_Vertikaal_Sinine-19.–10. augustil seitsmendat korda toimuva Paide arvamusfestivali arutelud suunavad pilgu tulevikku, küsides, kuidas eesootavateks muutusteks ise ja ühiskonnana valmis olla.
9. augustil kella 14–15.30 on Eesti Kirikute Nõukogu esindatud väärtuse alal aruteluga „Eesti usk: Väärikas elu ja surm“. Teemajuht on Meego Remmel; osalevad Airi Värnik, Margit Sutrop, Ilve-Teisi Remmel, Hele Everaus ja Naatan Haamer.
10. augustil algavad Eesti usu alal arutelud kell 11 esimese teemaga „Mis kasu on kirikust?“. Juhib Doris Raudsepp, väitlust juhib Joonas Hellerma, osalevad Andres Põder, Tauri Tölpt, Helle Liht, Philippe Jourdan.
Kell 13 arutletakse teemal, kes vastutab kultuuriväärtuse säilimise eest. Kellele kuulub hiis ja kellele sünagoog? Arutlevad Avo Üprus ja Jaanus Kangur; kaasatud on Siim Raie, Andres Heinapuu, Madis Iganõmm, Ruudi Leinus jt.
Kell 15 on aruteluteemaks usk ja religioon aastal 2035. Teemajuht ja väitlusjuht on Priit Rohtmets; osalevad Anne Burghardt, Alar Kilp, Raivo Mänd, Atko Remmel, Karl Kruusamäe.
Kell 17 kõneldakse usuteadusest ja teadususust. Kui inimesed ütlevad, et Jumalasse nad küll ei usu, aga on teaduseusku, siis millega on siin tegemist? Ent paljud teadlased on usklikud. Kas põhjuseks on äratundmine, et teaduse piirid ammendusid? Teemajuht on Randar Tasmuth, osalevad Tauri Tölpt, Liina Eek, Laurits Leedjärv, Ülla Linnamägi, Urmas Nõmmik, Randar Tasmuth.
Eesti Kirik

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)