Esileht » Uudis » Uudised »

Arvamusfestival ärgitas mõtlema

20.08.2014 | | Rubriik: Uudised

KaermaNädalavahetusel Paidesse Vallimäele kogunenud neli tuhat inimest kõneles Eestile olulistel teemadel, paarikümnel laval oli nii või teisiti kõneks neli põhilist valdkonda: julgeolek, toimetulek, haridus ja lapsed. Ehk neli ratast, millel sõita, nagu ütleb vabas mikrofonis sõna võtnud kohaliku koguduse õpetaja Algur Kaerma (fotol).
Ta ütleb, et pani end teda huvitanud teemal kevadel kirja ja see oli aktsepteeritud. «Vaimu vabast liikumisest ja religiooni surmast» on teema, mille olulisusele viitab õpetaja sõnul kas või kaks nädalat tagasi Järvamaal toimunud esoteerikafestival. Inimestele ja institutsioonidele on omane termineid luua ja nähtusi seletada. Nii on ka usku defineeritud ja religiooni lahti seletatud juba sajandeid. Oma jutu selgituseks kõneles vaimulik Moosese raamatust tuntud põleva põõsa loo, mis aitaks aduda, et nähtava taga on nähtamatu, vaimu vaba liikumine. See huvitab erinevaid õpetusi ja on oluline usus.
Ennekõike aga pakkus festival võimalust kuulata vabas vormis inimesi huvitavaid küsimusi ühiskonna teemadel rohujuure tasandil, olles nii pastorile «elavaks turuplatsiks», kust ammutada ainest kasvõi jutluse jaoks. Selles võtmes oli festival vaimuliku jaoks kindlasti positiivne, pakkudes lisaks head kultuuriprogrammi, mis kestis südaööni.
Aruteludest tuli välja, et Eestis teeb inimesi lisaks loodusele uhkeks näiteks laulupidu, aga ka see, et suhted on lähedased ja hierarhiat on vähe. Selle väikse riigi tuleviku jaoks on tähtis iga inimene. Sellega seostub ka pereteema, millest festivalil kõneles kiriku peretöö koordinaator Pia Ruotsala.
Eesti Kirik

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)