Esileht » Uudis » Uudised »

Arutamaks kiriku rolli ühiskonnas

09.08.2017 | | Rubriik: Uudised

Arvamusfestival_2015_logo_sinine1Küsimuse, miks kirikus ei tantsita (aga teistegi kirikut ja usuelu puudutavate teemade), üle võetakse arutada 11. ja 12. augustil viiendat korda Paides toimuval arvamusfestivalil, kus 160 aruteluteema seas on esindatud ka kirik oma töövaldkondadega.

„Nii nagu mullugi olen esindamas EKNi ja EELKd, seame oma tiimiga end ankrusse linna keskväljakul Püha Risti kirikus, kuhu on teretulnud kõik kiriku ja tema tegemiste vastu huvi tundvad kodanikutundega inimesed,“ annab Eesti Kirikule eelteate Tallinna vikaarõpetaja ja diakooniatalituse juhataja Avo Üprus.
Üprus väljendab veendumust, et kiriku(te)l on tarvis olla kohal seal, kus peetakse plaani, kuidas muuta meie elamiskeskkond inimväärsemaks. „Kirikul on roll,“ on Üpruse sõnum, mida ta läheb Paidesse jagama. Tema meelest oleks lubamatu jätta kasutamata võimalus olla pildil. Üprus rõhutab lootust, et tuleval aastal osaleb Eesti luterlik kirik arvamusfestivalil senisest tõhusamalt: „See võiks olla tõsiseks väljakutseks EELK avalikele suhetele.“
Õp Üprus osaleb eelarvamuste alal planeeritud vestlusringis „Miks kirikus ei tantsita?“ koos Ain Riistani (Tartu ülikooli usuteaduskond) ja Kai Valtnaga (Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia). Plaanis on võtta luubi alla intrigeeriv küsimus, kas usk päästab või hävitab maailma. Samuti see, millega tegeleb kirik ajal, mil inimene hävitab end ümbritsevat keskkonda ja teisi liike.
Vestlusringile pakub inspireeriva sissejuhatuse Paide kirikus etendatav tantsulavastus „Ruumile alistumine“, mis on spetsiaalselt Sõltumatu Tantsu Lava poolt arvamusfestivalile ette valmistatud ja mille ülesandeks on läbi kunsti astuda kirikuga dialoogi tervet ühiskonda puudutavates küsimustes.
Kiriku seinale paigaldatud suurelt ekraanilt saab jälgida Avo Üpruse pooletunnist intervjuud EELK peapiiskopi Urmas Viilmaga.
Kirikus saavad paariminutiliseks enesetutvustuseks sõna kirikute nõukogu eri konfessioonide esindajad, kuulajatele pakutakse ülevaadet kirikute egiidi all toimivatest sotsiaalprojektidest. Kuidas kirikud püüavad ellu viia Jeesuse soovi toita viie leiva ja kahe kalaga need, kel nälg.
Liina Raudvassar 

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)