Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Aruannete esitamise tähtaeg möödus

03.03.2021 | | Rubriik: Uudised

25. jaanuaril avanes uus EELK veebipõhine aruandluskeskkond, kus saab esitada koguduse tegevusaruande ja tulude-kulude aruande. Uues virtuaalses tegevusaruandes on ühendatud varasem sõnaline aruanne ja statistilise aruande A-osa.

Aruannete esitamise tähtaeg möödus pühapäeval, 28. veebruaril. Eesti Kirik küsis asekantsler Ülle Keelelt, kui palju aruandeid laekus õigeaegselt ja kuidas uus keskkond on vastu võetud.

Asekantsler Ülle Keel: Esmaspäeva hommikuse seisuga on peaaegu 100 kogudust aruande esitanud, varasem kogemus näitab, et tähtaja järgsel nädalal laekub ka oluline hulk aruandeid. Tunnustan neid, kes aruande õigel ajal esitasid.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et uus keskkond on hästi vastu võetud. Katsetamiseks jäi küll vähe aega. Oleme saanud tagasisidet, et täitmine on kergemaks muutunud. Ei saa öelda, et suhtumine virtuaalsesse aruande vormi jookseks põlvkondade vahel. Oli ka üks aruandja, kes protestis virtuaalse aruandluse vastu, ent lõppkokkuvõttes esitas kahe koguduse aruanded enne tähtaega.

Muret teevad need aruandjad, kes pole keskkonda veel üldse sisenenud. Kui varasematel aastatel oli neid vaimulikke, kes esitasid ainult statistilise aruande ja sõnaline aruanne hilines kuu aega ja mõnikord ei jõudnudki meieni, siis sel korral pole see võimalik. Aruandes on teatud arv kohustuslikke välju, ilma mida täitmata seda esitada ei saa. Need on sellised andmed, mis kõigil olemas on ja null on ka number. Kui talitust polnud, siis seda polnud.

Praostide aruandevorm on samuti muutumas, ei ole mõtet koguduste aruandeid ümber kirjutada. Soovime rohkem vabadust ja loovust anda. See on veel kujunemisjärgus.

Palun kõigilt veel kord kannatlikkust. See, et aruandekeskkond saaks selliseks, nagu mõelnud oleme, võtab veel aega. 

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.  (Ps 98:1)