Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Arne Hiobi raamat viib rännakule Rooma

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Pärast esitlust oli Arne Hiob valmis jagama soovijatele autogrammi.
Liina Raudvassar

Õpetaja Arne Hiob esitles Tallinna Jaani kirikus oma uut raamatut «Rooma, apostlite pärand ja Maarjamaa», mis kutsub lugeja elamuslikule rännakule alg­kristlaste jalajälgedes.

Neid, kes raatsisid äripäevakiirest tunniks-paariks Vabaduse väljaku pühakotta minna, oli palju. Kahetseda ei tulnud, sest keegi ei pidanud tühjade kätega lahkuma. Kes rõõmustas esitlushinnaga ostetud uudisteosest, kus sees autori pühendus. Kes tundis end rikkamana ühe meelipuudutava sündmuse võrra. Lisaks Arne Hiobile, kes tutvustas oma uusima teose saamislugu ning sisu, esines kirikulistele vanamuusikaansambel Hortus Musicus.
Kõik teed viivad Rooma. Kui mitte füüsiliselt, siis ometi soovunelmas võtavad selle reisisihiks kõik, kel huvi lääne kristliku kultuuriruumi, algkristluse ajaloo ning tänapäeva paavstluse vastu. Hiobi Rooma-raamat pakub selles osas tänuväärset abi. Autor võtab lugeja käekõrvale ja aitab orienteeruda maailmalinna tohutus pärandis. Kõike ei jõua, manitseb ta justkui, lisades, et oluline on retke planeerimisel fookuse paigutus. Suure reisijana ning kogemustega reisijuhina teab ta, millest räägib.
Siia jõudsid oma rännakuil ka Peetrus ja Paulus, nad kirjutasid Roomas kirju, tunnistasid oma kristlikku usku ja surid märtritena.
Ükski impeerium ei ole igavene füüsilises mõttes, aga vaimselt mõjutab Rooma meie ajalugu tänapäevani, nimetab Hiob. Muistne Rooma, antiikne keisririik, keskaegne paavst­lus, uusaegne Itaalia mõjutab meid oma vaimse pärandiga – koos suure hulga kultuuri- ja kunstimälestistega kõikidest aegadest. Arne Hiobi raamat juhib lugeja selle pärandi juurde.
Liina Raudvassar