Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Armsaks saanud jõululaulud plaadil

16.12.2020 | | Rubriik: Teated

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) andis välja albumi „Jõul“, millele kammerkoor koos Tallinna Kammerorkestri ja Kadri Toomojaga (orel) Tõnu Kaljuste juhatusel on salvestanud Margo Kõlari eestikeelse „Pirita missa“ ja klassikalised jõululaulud. 

Plaadi idee lähtub Tõnu Kaljuste sõnul 1989. aastal koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga välja antud jõululaulude kassetist. „Selle aasta albumiga pakume kuulata lisaks klassikalistele jõulukoraalidele ka eestikeelset „Pirita missat“. Seda albumit soovitan kuulata väga vaikse helitugevusega“, ütleb Tõnu Kaljuste.

Spetsiaalselt albumi ja kontserdi jaoks valmis „Pirita missast“ uus versioon kammerkoorile, kammerorkestrile ja orelile. Algselt oli teos kirjutatud ühehäälsena Pirita kloostri jumalateenistuste tarbeks. Helilooja sõnul on „Pirita missa“ kirjutamise üks peamisi lähtekohti vabalt voolav sõna. „Eestikeelse tekstiversiooni koos julgustusega sellesse loovalt suhtuda sain Pirita kloostri vaimulikult Vello Salolt. Tema innustusel kirjutatud „Pirita missast“ sai alguse mahukam eestikeelse missamuusika projekt, mille kallal olen töötanud tänaseni ja ainest jätkuks enamakski kui elupäevi loota“, selgitab Kõlar. 

Traditsioonilistest jõululauludest on kavas „Oh kuusepuu“, „Üks roosike on tõusnud“, „Jõulukellad“, „Karjased, oh öelge meile“ jpt – kõik need lood kõlavad plaadil ja kontserdil eesti keeles.

CD-plaat on saadaval Tallinna Jaani kiriku kontserdil, EFK kodulehel, Apollo, Rahva Raamatu, Coopi kaubanduskettides ja e-poodides üle Eesti.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)