Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Armastuskäsk

09.07.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Käsud on Jumala kingitus inimestele selleks, et meie elu oleks õnnelik ja hea. Käsud on nagu liikluseeskirjad, mis aitavad vältida õnnetusi ja annavad kõik vajaliku selleks, et elu kulgeks turvaliselt.
Kristus tuli täitma Jumala tahet ja käske, mitte neid tühistama. Kui Jeesuselt küsiti, milline käskudest on suurim, siis andis ta armastuse kaksikkäsu, öeldes: «Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega! See ongi suurim ja esimene käsk. Teine on selle sarnane: Armasta oma ligimest nagu iseennast!»
Kui inimene armastab nii Jumalat kui ligimest, siis ei astu ta üle ka muudest käskudest. Sageli on raske teha valikuid. Vahel tuleb valida mitme erineva tee vahel, kõigil neil on oma puudused. Armastus annab eetilise printsiibi, mille alusel saab lahendada keerulisi olukordi ja valida ka siis õige tee.
Armastuskäsku järgides on kristlane valmis loobuma ligimese heaks isegi oma õigustest ja jagama armastust ka oma vaenlastele. Just nõnda tegi Jeesus, kui ta suri ristil patuse inimkonna eest, et anda inimestele uus võimalus.
Jeesus armastas patust, et temast võiks saada õige ja hea. Nii võib ka kristlane oma armastusega ligimese vastu muuta maailma paremaks. Armastus tuleb inimese südamesse usu kaudu Jumalalt.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)