Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Armastuse külvitööst

22.02.2019 | | Rubriik: Kultuurielu

diakooniaraamat5. veebruaril esitleti konsistooriumis trükivärsket raamatut „Diakoonia ilu“.

Raamat (240 lk) toob esile diakooniatöö eri tahud ning tutvustab tänuväärse töö tegijaid. Trükisega tehakse kummardus kiriku töötegijatele, kes tõmbavad laiemaks kiriku piire. „Diakoonia ilu“ on kokku pandud lugudest, mida räägivad erinevate valdkondade töötegijad oma kohtumistest inimestega.
Raamatu andis välja EELK Diakoonia- ja Ühiskonnatöö Sihtasutus. Raamatu koostaja, intervjuude autor ning keeletoimetaja on Margit Arndt-Kalju, koostajad Avo Üprus ja Ingmar Kurg, fotode autorid Urmas Roos ja Peeter Langovits. Raamatu teevad elavaks kujundaja ja illustraatori Riina Sildvee kujunduselemendid: redelid, linnukesed, põimunud niitidega ühendatud lehed (mis kohati muutub ka okastraadiks).
„Ma ei väsi imestamast, milline sära on diakooniatöö tegijail silmis ja kui pühendunud nad on. Raamatusse mahtus vaid killuke, kuid esile tuleks tõsta veel väga paljusid,“ ütles intervjuusid teinud Margit Arndt-Kalju. „Intervjuusid tehes liikusin aasta jooksul võluimpeeriumis, kus pidevalt sünnivad imed. Avo Üprus on juba ammu sõnastanud eesmärgi inimlike inimeste inimlikust ühiskonnast. Hakkan vaikselt vist tajuma, mida see tähendab. Selge on ka see, et diakoonia on ilus. Ei olegi aitajaid ega aidatavaid, vaid on inimesed, kes tegutsevad Jumala armust ühiselu rõõmus.“
Raamatut tutvustatakse edaspidi praostkonna sinoditel, et silmast silma tunnustada ja tänada diakooniatöö tegijaid.
Eesti Kirik

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)