Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Armastus tõi muusikust leedulanna Eestisse

12.11.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Läänemaal mere ääres elav leedulanna Dangoule Tamberg hindab iga inimest ja teenib neid nii muusikaga kui ka vallavolikogu esimehena. Rita Puidet

Imelise nime Dangoule Tamberg taga peitub tarmukas leedulanna, kes teenib Nõva koguduses organistina.

Dangoule ütleb, et tutvus üle kahekümne aasta tagasi kooriga Tallinnas laulupeol käies oma tulevase abikaasaga. Siis töötas ta veel muusikaõpetajana Kaunases. Südamehäält järgides kolis ta Eestisse ja elama asuti Noarootsi valda, suurtest linnadest eemale.
Huvi muusika ja usu vastu viis Dangoule õppima Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus ta kaks aastat tagasi kaitses magistritöö muusikaõpetaja erialal. Õpingud muusikaosakonnas andsid teadmisi ka laiemalt kirikumuusikast, mille üle on tal väga hea meel. Ta on tänulik oma perele – abikaasale ja kolmele lapsele, kelle jaoks oli tema õpingute aeg kindlasti raske.
Dangoules oli unistus mängida orelit ja ta hakkas pillimängu harjutama Rooslepa kabelis. Siis tegi praost Tiit Salumäe talle ettepaneku abistada Nõva kogudust. Dangoule läks ajutiseks ja nüüd on see ajutine olukord kestnud peaaegu neli aastat. Ta ütleb: «Meil on kirik väike ja orel väike ja see sobib mulle.»
Lisaks orelimängule juhendab ta koguduse naisansamblit, sest ka klassikaline laul on jäänud talle südamelähedaseks. Kodus Leedus tegeles Dangoule samuti paljude asjadega. «Ma ei oska vaikselt ja rahulikult elada,» ütleb ta.
Valimisliidu Meie Ühine Noarootsi liikmena on ta aastaid olnud sealse valla volikogu liige ja on praegu vallavolikogu esimees. Tahtmata küll poliitikas olla ja kuulumata ühtegi erakonda, tuleb tal teiste õhutusel oma kodupaiga inimeste huvide eest väljas olla. Ka juhatab ta Sutlepa vabaajakeskust.
Kuigi kirikusse jumalateenistusele või lauluproovi on 25 kilomeetrit, paneb ta ka pühapäevakooli lapsi laulma. Dangoule rõõmustab, et kogudusse on tulnud noorem musikaalne meesterahvas. Tema saaks jõulude ajal koos õpetaja Peeter Kralliga, kes ka hästi laulab, äkki laulma panna. «Iga inimene on mulle kullatükk ja püüan igaühega tegelda,» kinnitab vallavolikogu muusikust esimees.
2010. aastal kutsuti Dangoule valla ettepanekul emadepäeva vastuvõtule presidendi juurde.
Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)