Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Armastus käib keeleõppe kaudu

17.08.2022 | | Rubriik: Uudised

Kümmekond ukraina last õpib esmaspäevast, 15. juulist Tallinna Jaani koguduse lastelaagris Püha laagrikeskuses Saaremaal eesti keelt. 

Laager algas esmaspäeval ja kestab nädala ning koos koguduse noortega on laagris ka sõja eest Eestisse jõudnud ukraina lapsed. Eestikeelne laager on neile hea võimalus kooliks valmistuda, ütleb laagrit korraldav koguduseliige ja Rabarübliku lasteaia õppealajuhataja Piia Aasmäe (fotol). Kõige noorem laagriline on seitsmene, aga laagrisse oodati noori vanuses kuni 16 aastat.

Mõte taolisest laagrist tekkis Aasmäel üsna Ukraina sõja alguses, kui ta vestles ühe koguduseliikmega. Viimane, Evelin Müüripeal, juhib keeltekooli ja teda on nimetatud meisterõpetajaks. Nüüd on ettevalmistusi tehtud terve suve ja Piia Aasmäega juttugi ajasime enne laagri algust. Siis ütles ta, et koguduse noored on ettevõtmisest innustunud, tunnevad rõõmu aitamisest ja tajuvad kaasnevat vastutust. Aidates laagrit korraldada, tekib noortel tunne, et nad saavad maailma pisutki paremaks muuta.

Läinud nädala neljapäeval oli veel koosolek, kus noortele ülesandeid jagati. Neile tutvustati laagris keeleõppeks kasutatavat kõnelevate seinte metoodikat, mille ettevalmistus nõuab aega. Seepärast võtsid eesti noored selle enda kanda. Vajalike stendide tegemiseks jäi aega vaid mõni päev. Aga koosolekul räägiti ka läbi võimalikud murekohad, et vältida tekkida võivaid arusaamatusi. 

Eesti keelt õpetabki laagris Evelin Müüripeal, suhtlust aitab vahendada mitu aastat Eestis elanud ja Ukrainas pedagoogilise kõrghariduse omandanud Tatjana Klymenko, kes käib Jaani kirikus jumalateenistustel ja on Piia teada rahvuselt ukrainlanna. Laagri korraldamine sai võimalikuks tänu haridus- ja teadusministeeriumi toetusmeetmele ja kogutud annetustele. Lisaks keeleõppele saavad noored laagris tutvuda Saaremaa ja meie kultuuriga. Laagri lõpus peetakse Püha kirikus rahupalvus, kuhu oodatakse ka kohalikke elanikke. Piia Aasmäest lähemalt loodame aga peatselt lehest lugeda.

Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)