Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Armastatud presidendi auks

26.03.2014 | | Rubriik: Uudised

Meri,LennartSel laupäeval oleks olnud Eesti teise iseseisvuse aegse esimese presidendi Lennart Meri sünnipäev, kui 2006. a emakeelepäeval ei oleks kustunud ta eluküünal. Nii tähistame nüüd tema 85. sünniaastapäeva. Tänuliku Viimsi vallavalitsuse ettevõtmisel avatakse reedel, 28. märtsil Viimsi kiriku seinal Lennart Georg Meri bareljeef ja sellele järgneb tänukontsert «Eesti hääled», kus esinevad Riho Sibul, Mart Johanson jt.
Tänuväärse programmiga tuleb välja rahvusringhääling, kes pühapäeva õhtul näitab ETV2 kanalil suurepärast ülevaadet presidendi elust ja tegevusest. Filmilindi vahendusel saab kuulata-vaadata Lennart Meri kui kirjaniku muljeid reisimisest ajas ja ruumis ning lugusid reisiraamatutest.
Lennart Meri kui filmimehe tegevusest annab hea ülevaate Jaak Lõhmuse dokumentaalfilm aastast 2011 «Tantsud Linnuteele», aga ka linastuvad «Kaleva hääled» (1986) ja «Toorumi pojad» (1989), kus hilisem president on stsenaristi ja režissööri rollis.
Osa saab kirjaniku, produtsendi, diplomaadi, poliitiku ja Eesti presidendi (1992–2001) Lennart Meri Vahur Kersnaga Paslepa residentsis peetud jutuajamisest, mille teemaks kodu ja Eestimaa. Umbes viis tundi kestva programmi lõpetuseks saab alates keskööst vaadata kroonikafilmi ajast, mil Soomes suursaadikuks olnud Lennart Merist sai vaba Eesti president.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)