Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Arho Tuhkru valiti toomkoguduse õpetajaks

11.03.2015 | | Rubriik: Esileht

Arho Tuhkru pühapäeval pärast koguduse nõukogu otsuse teadasaamist.
Tiiu Pikkur

Pühapäeval, 8. märtsil valis EELK Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse nõukogu koguduse uueks õpetajaks koguduse hooldajaõpetaja ja Tallinna abipraosti Arho Tuhkru.

Koguduse nõukogu koosolek algas missaga kirikus ja jätkus pärast missat käärkambris. Nõukogu koosolekut juhatas Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu. Omavahelise arutelu järel asuti valimiste juurde.
Pärast koguduse senise õpetaja Urmas Viilma valimist ja pühitsemist EELK peapiiskopiks kuulutati toomkoguduse õpetaja koht vakantseks. Õpetaja ametikohale kandideeris kuus vaimulikku. Õp Tuhkru osutus valituks valimiste esimeses voorus. Tänu avaldati kõigile kandideerinutele, kes olid oma tööd tõsiselt teinud.
Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru (40) on sündinud Tartus. Ristitud ja konfirmeeritud 1993 Võnnu koguduses.
Lõpetanud Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 1992. aastal. Usuteadust õppis Tartu ülikoolis 1992–1996 (BA), aastatel 1996–1997 õppis EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminaris. Õpetajaks ordineeriti 1997. aastal.
Ta on teeninud vaimulikuna Põltsamaa kogudust, kahel korral teenis Kanadas: Toronto Peetri koguduses ja Kanada praostkonna vikaarõpetajana.
Alates 2009. aastast on Tuhkru teenistuskäik olnud seotud Tallinnaga – esimesed kolm aastat oli praostkonna vikaarõpetaja, alates aastast 2013 on teeninud Tallinna toomkoguduse abiõpetajana ja 2015. aastast hooldajaõpetajana. Tallinna abipraost on alates 2011. aastast.
Ent Arho Tuhkru on töötanud alates 2009. aastast ka kirikuvalitsuses avalike ja välissuhete spetsialistina, alates 2010. aastast on ta välissuhete komisjoni ja avalike suhete komisjoni liige. Ta on Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi liige.
EELK põhikirja järgi on Tallinna toomkirik peapiiskopi kirik ehk katedraalkirik. Toomkirikus pühitseb peapiiskop ametisse kõik EELK preestrid.
Arho Tuhkru on taasiseseisvumise aja toomkoguduse kolmas õpetaja. Ivar-Jaak Salumäe teenis kogudust 20 aastat ja Urmas Viilma viis aastat 2010–1015.
Tiiu Pikkur

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)