Esileht » Uudis » Esileht »

Argo Olesk taas kodupaigas

28.10.2009 | | Rubriik: Esileht

Pidulikul introduktsiooniteenistusel seadis piiskop Einar Soone Võru praostkonna Pindi koguduse õpetajaks Argo Oleski (36).
Piiskoppi assisteerisid praost Urmas Nagel ja abipraost Üllar Salumets. Uuele ametikaaslasele olid tere tulemast ütlemas kõik praostkonna vaimulikud: Andres Mäevere, Toivo Hollo, Margit Lail, Toomas Nigola ja Mait Mölder. Veel oli õpetajate ridades Rene Alberi Avinurmest, kes on Pindis olnud jutlustaja. Jutlustas praost Nagel.
Ilusat päeva, täis rõõmu ja tänu, jäi lõpetama koosviibimine leerimajas, millest võttis osa ka kohaliku omavalitsuse esindus.
Argo Oleski puhul saab rääkida tagasi kodukanti jõudmisest. «Juured on mul Võrumaal ja tagasitulemine polnud seetõttu raske,» tunnistab Võrus sündinud Olesk ise. Samas kinnitab ta, et teelolijana on ta ennast igas koguduses hästi tundnud.
Praktika-aasta tegi Olesk 1998. a Pärnu Eliisabeti koguduses, kuhu jäi ka aastaks abiõpetajaks. 2000–20007 teenis Hiiumaal kogudusi. Eelmise aasta sügisest on Olesk Võru praostkonna vikaarõpetaja, et nüüd suure ringiga koos perega jõuda tagasi Pindi kogudusse, kus ta õpetaja Laine Villenthali ajal teoloogiaüliõpilasena kogudusetöös kaasa lõi.
«Kogudus on ühtne ja lihtne, leplik ja osavõtlik ning hästi eluterve,» hindab õp Olesk Pindi kogudust.

Liina Raudvassar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)