Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Argo Buinevitš kaitses magistritöö

17.06.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

ArgoBuinevits2013-11. juunil kaitses Tallinna ülikoolis magistritöö EELK Usuteaduse Instituudi eetikaõppejõud Argo Buinevitš (fotol).

Argo Buinevitši magistritöö «Keskkonnaeetika põhimõtted Piiblis» vaatleb eksegeetiliselt erinevaid Vana ja Uue Testamendi tekste, mis käsitlevad Jumalat kui loojat, maailma kui loodut ning inimese kohta Jumala loodud maailmas, ja küsib, kuivõrd on nimetatud piiblitekstid kasutatavad keskkonnaeetiliste probleemide lahendamiseks.
Lähtudes loodust ja keskkonda käsitlevatest piiblitekstidest, visandab Buinevitš oma keskkonnaeetika mudeli, mis põhineb loomisteoloogial ning vaatleb inimest kui Jumala majapidajat, kelle kätte on antud mitte ainult valitsemine loodud olendite üle, vaid ka vastutus nende heakäekäigu eest.
Selline lähenemine toob sageli väga pragmaatilisse ja inimesekesksesse keskkonna­probleemide käsitlemisse iga­­vikulise mõõtme ning aitab luua silda filosoofia ja teoloogia vahel. Buinevitši magistritöö pälvis kõrgeima hinde ning kaitsmiskomisjon märkis selle ära kui väga tugeva töö.
Argo Buinevitš on sündinud 5. mail 1964. a. Tallinna ülikooli poolt talle antud magistrikraad filosoofias ei olnud tema esimene magistrikraad. 2004. a sai ta praktilise teoloogia magistrikraadi rahvusvahelises kristlikus instituudis TCM (lühend TCM on mitmetähenduslik; seda võib tuletada sõnadest Training Christians for Ministry (eesti k ’kristlaste treenimine teenimiseks’), kuid selle taga on visioon Taking Christ to the Millions (’viies Kristust miljonitele’)) Austrias Heiligen­kreuzis.
Argo Buinevitš on õpetanud eetikat ja keskkonnaeetikat ka teistes kõrgkoolides. Ta on Eesti EKBK Liidu liige.
Jaan Lahe,
Tallinna ülikooli Eesti humanitaarinstituudi religiooniuuringute dotsent,
Argo Buinevitši juhendaja

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)