Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Arengupuue ei pea põhjustama üksildust

16.03.2010 | | Rubriik: Ühiskond, Uudised

Kui me kulgeme arengupuudega inimestega koos nende valus, saame lootuse ühtsuse kandjateks. ReproRakveres sündis kogukonna Usk ja Valgus, mis ühendab arengupuudega inimesi ja nende lähedasi, uus kohalik grupp.
Õpetaja Tauno Toompuu lahkel kutsel kogunes Rakvere Kolmainu kogudusemajja märtsikuu algul 12 rõõmsat inimest. Väikese algatusrühma eeltöö tulemusel sündis Eestis uus Usu ja Valguse kogukond.
Usk ja Valgus on rahvusvaheline kristlik oikumeeniline liikumine, mille keskmes on arengupuudega inimesed koos perekondade ja sõpradega.
Üle kogu maailma on 1612 Usu ja Valguse kogukonda 81 riigis, kuuel kontinendil 50 provintsis.
Nüüdseks 39 aastat tegutsenud Usu ja Valguse liikumine põhineb erinevatel kristlikel traditsioonidel, lähtudes iga kogukonna oma kohalikust kirikust.
Eestimaa kogukonnad koos Taani, Rootsi ja Norraga kuuluvad Põhjavalguse provintsi, mida juhib Aslaug Espe. Usu ja Valguse esimene kogukond Eestis tegutseb Saaremaal alates 2003. aastast Virge Nemvaltsi juhtimisel.
Igal kogukonna kogunemisel osaleb vaimulik. Koos käiakse vähemalt kord kuus. Aastateemaks on tänavu «Rändame Moosesega».
Peale palve ja pühitsuse kuulub Usu ja Valguse kogukonna kooskäimiste juurde ka muud rõõmsat osadust laulu, tantsu ja käelise tegevuse näol.
Loodan ja palun, et Usu ja Valguse kogukondi võiks sündida veel mitmel pool üle maa.
Infot liikumise kohta leiab Internetist: http://www.foietlumiere.org/site/english/ või http://faithandlight.katolsk.no/. Kirjutada võib ka allakirjutanule aadressil elve.bender@eelk.ee.

Elve Bender,
EELK preester arengupuuetega inimeste teenistuses

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)