Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Apsalon avas fotonäituse Afganistanist

12.11.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Endine Lihula kirikuõpetaja Endel Apsalon avas eile Tallinnas Kiek in de Kökis fotonäituse Afganistanis tehtud piltidest.

Praegu kaitseväes kaplanina teeniv kapten Apsalon on Afganistanis Helmandi provintsis missioonil käinud kolmel korral. Näitusefotod on kahest viimasest käimisest.

„Sellel näitusel on kokku võetud sünd, loomine, algus, teke, päritolu – kõik see, mis seda riiki ja inimesi iseloomustab. Riiki, mis on viimased aastakümned elanud konfliktide ja rahutuste keerises, aga mille lõputus kauguses paistab lootuse valguskiir,” iseloomustas autor näitust.

Apsaloni sõnul oli näituse tarbeks pilte valida raske, sest kogunenud fotosid oli palju. Valikut tehes sättis ta esikohale inimesed ja nende kannatused. „Püüdsin edasi anda inimese olekut sõjakeerises. Fotod puudutavadki peamiselt kohalikku elu, militaarne osa vaid kaudselt aimatav,” selgitas autor.

Apsalon ütles, et on tänulik kamraadidele, kellega on saanud maastikul liikuda. „Ilma nende abita poleks mul midagi vaatajaga jagada.”
Küsimusele kui lihtsalt kohalikud inimesed võõra oma ellule ligi lasevad, vastas Apsalon, et üllatavalt lihtsalt. „Omadele olin padre, kohalikele mulla.”

Edasi loe Lääne Elust.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)