Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Ants Liiva on asendamatu abimees

16.05.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Ants Liiva teeb kogudusetööd suure rõõmuga.
Illimar Toomet

„Erakordselt abivalmis, äärmiselt sõbralik, hästi tuntud üle Märjamaa,“ kirjeldab oma tublit koguduseliiget Märjamaa õp Illimar Toomet, kelle sõnul võib Ants Liivat nimetada kuldaväärt inimeseks, kelle peale saab vaimulik kindel olla. Viie minuti kaugusel kirikust elades on ta alati valmis, kui vaja pühakoja uks avada või sulgeda.
„Ikka olen rõõmus ja uhke ka,“ kinnitab Eesti Kirikule vanahärra ise. Ta jutustab, et sai peapiiskopi allkirjaga kutse 1. nelipühi teenistusele ja plaanib koos oma õpetajaga pühapäeval kindlasti Tallinna kohale minna. „Kuidas siis muidu, ikka lähen, kui peapiiskop ise kutsub,“ rõhutab mees.
„Enne teenistust panen küünlad kirikus põlema, vahel löön kella, suviti hoian pühakoja ukse lahti ja korraldan tuulutust ja … teen, mida just on vaja,“ loetleb aukirja saaja oma tegevust kirikuteenija ametis, mida ta vabatahtlikuna üle kümne aasta on pidanud. „See ei ole midagi rasket, hoopis puhas rõõm aidata nii palju kui jaksan,“ tõrjub Ants Liiva küsimust, kas selles eas ei ole raske nii aktiivselt koguduseelus kaasa lüüa.
Liina Raudvassar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)