Esileht » Online » Online artiklid »

Ansip ja Soone: riik ja kirik peavad inimesi teenima

04.09.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Peaminister Andrus Ansip ja Eesti Kirikute Nõukogu esindajad tõdesid traditsioonilisel kord aastas toimuval kohtumisel, et riigi ja kiriku koostöö ühiskonna arendamisel peaks olema enesestmõistetav, kuna mõlema ülesanne, kuigi erineval moel, on inimeste teenindamine.

«See on meie ühine koorem, mis tuleb ära kanda,» ütles kirikute nõukogu president piiskop Einar Soone rääkides inimeste toetamisest praegusel majanduslikult raskel ajal, vahendas valitsuse pressiesindaja.

Näiteks avaldasid nõukogu liikmed heameelt, et koguduste sotsiaaltöö koostöös kaubanduskettidega on leidnud abivajajate seas positiivse vastuvõtu. Valitsusjuht andis nõukogu esindajatele ülevaate, mida on riik majanduslanguse tingimustes riigi rahanduse korras hoidmiseks teinud.

«Ükski valitsuse otsus ei ole olnud kasutu, tänu sellele, et riigi rahandus on korras, saab valitsus täita temale pandud ülesandeid,» ütles Ansip. Peaminister tunnistas, et kuigi aeg on raske ja raha on vähe, jätkab riik kirikute taastamise programmiga.

«Kirikud on osa meie kultuuri- ja arhitektuuripärandist ja seda tuleb hoida,» kinnitas ta.

Kogu artikkel Postimehest.
 

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)