Esileht » Uudis » Uudised »

Anseküla kogudus kinnitab Salmel kanda

19.08.2009 | | Rubriik: Uudised

Anseküla koguduse kirikumajas peeti jumalateenistus õpetaja Körberi mälestuseks. Foto: Tõnu Veldre

22. augustil pühitseb Saarte praost Veiko Vihuri Anseküla koguduse kirikumaja saali Salmel.

Kuigi kolhoosi vanast katlamajast ümber ehitatud kirikumaja ja selle ümbruse korrastamine vältab veel paar aastat, on saal kiriklikeks talitusteks valmis. Juba paar nädalat varem pandi valmiva kogudusemaja saal proovile. Seal toimus kontsertjumalateenistus, millega tähistati endise Anseküla kirikuõpetaja Martin Georg Emil Körberi (1817–1893) 192. sünniaastapäeva.
Enne kontserti koguneti Anseküla kirikuasemele, kus seisis Teise maailmasõja lahingute ajal hävinud kirik. Martin Körberist rääkis Anseküla koguduse õpetaja Anu Konks. Körberi loomingut esitasid Estonia teatri lauljad Jaan Vaidla juhatusel.
Pärast küünalde süütamist ja lillede asetamist Körberi mälestuskivi juurde suunduti ühiselt Salmele, kus uus 40kohaline kirikumaja kuulajatele kitsaks jäi, nii et inimesed pidid kontserti lausa õues kuulama.
Teenistuse käigus esitasid Körberi laule Pille Saatmäe, Helen Oll ja Madis Enson Jaan Vaidla klaverimängu saatel. Teenis õpetaja Anu Konks.
Hea akustikaga saali kiitsid nii lauljad kui ka Salme valla kultuurijuht Maire Sillavee. Kõik see annab lootust, et Salme uus kirikumaja ei jää vaid pühapäevaste teenistuste pidamise kohaks, vaid muusikakollektiivid leiavad tee sinna ka nädala sees.
Anseküla kogudus ise käis nädalavahetusel külas Võnnu kogudusel. Võnnus on Martin Körberi sünnikoht.

Tõnu Veldre

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)