Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ansambel Doxa Lääne-Nigulast kuulutab Jumala hiilgust

31.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Ansambel Doxa on esinenud mitmel pool välismaalgi, nagu Venemaal Petseris ja Saksamaal. Pilt ongi tehtud Saksamaal koos õpetaja Merike Schümers-Paasi ja tema lapsega. Erakogu
Lääne-Nigula kogudus kutsub 4. septembril keskpäeval algavale jumalateenistusele kõiki laulusõpru. Tähistatakse koguduse ansambli Doxa 25. aastapäeva.

1986. aastal panid ansamblile aluse kogudust teenima asunud õpetaja Leevi Reinaru ja tema abikaasa Helle, alustati neljakesi.
Hellest sai ansambli juht ja seda on ta tänini. Põhituumiku moodustavad praegu kümme lauljat, kuid esinemistel käivad meeshäälteks abiks ka ansambliliikmete pojad ja paar miniat.
Aastate jooksul on ansamblis laulnud umbes poolsada inimest ja lauldud on kahekümneliikmelisena. Praegune Doxa tuumik on koos käinud umbes 15 aastat, arvab ansambli juht Helle Reinaru.
Natuke üle 16 aasta ansamblis laulnud koguduse juhatuse esimees Tiina Võsu ütleb, et «ansambel on nagu omaette perekond, suhtleme tihedalt ja toetame mure korral üksteist».
Helle on ansamblile üsna palju laule tõlkinud, päris oma laule on tema sõnul paar. Laule looma inspireerib muidugi taevane isa. «Aga elu on imesid täis, neid on igal sammul, Jumalaga kooselamine innustab,» kinnitab Helle Reinaru. Nagu ka ansambliliikmetest tekkinud sõpruskond, sest laul liidab.
Esinemas on käidud üle Eesti, aga ka Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Välja on antud kolm kassetti ja plaat «Kui ükskord», mis on oma laadilt üsna omapärane. Kitarri saatel esitatud laulud kannavad igavikulisi mõtteid ja on sobilikud matustel laulmiseks, kuid on rõõmsameelsed ja lootusrikkad – kõik hea on alles ees.
Pühapäeval oodatakse kirikusse kõiki Doxa lauljaid, et ühiselt jumalateenistusel rõõmusõnumit jagada ja pärast pastoraadi saalis sünnipäeva pidada.
Rita Puidet

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)