Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Annika Laats on diakooniahaigla kaplan

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Õpetaja Annika Laats on rõõmus, et saab pakkuda vaimulikku tuge neile, kes seda kõige enam vajavad.

Alates veebruarist suurenes Annika Laatsi töökoormus, sest lisaks Risti koguduse õpetaja ametile asus ta tööle ka kaplanina Tallinna diakooniahaiglas.

Tegelikult võtab oma osa veel Tallinna lastehaigla, kus õpetaja Laats on hingehoidja. Töö inimesega, sünnist surmani, kuulub vaimuliku töö juurde niikuinii, ent Annikale oli inimese elukaare terviklikkus huviks juba lapsena. Õpingud meditsiinikoolis ja ülikooli arstiteaduskonnas näivad olevat loogiliseks eelduseks väljakutsele haiglavaimulikuna.
«Ma näen siin selget ja ilusat Jumala juhtimist,» arvab ta ise ega välista seost nooreea õpingute ja praeguse vaimulikukutse vahel. Meditsiiniteadmised tulevad igati kasuks äsja alustatud töös diakooniahaigla kaplanina.
Annika Laats asus diakooniahaiglasse pärast ametivend Tanel Otsa, kes sellest ametist loobus töökoormusele viidates. «Tanel on võrratu raja sisse tallanud,» kiidab Laats oma eelkäijat ja tunnistab, et ei soovi loodud traditsioone kuidagi muuta. Kui, siis ainult «oma nüansi võrra».
Kaplanit oodatakse hooldusravis ja hospiitsosakonnas olevate patsientide juurde, aga ka personal vajab oma raskes töös vaimulikku tuge ning nõustamist. «Liigun inimese juurest inimese juurde,» iseloomustab Laats oma tegevust haiglas. Kindel traditsioon on kord kuus toimuvad mälestushetked, kus süüdatakse küünlad, kuulatakse jumalasõna ning peetakse mälestuspalvus viimati lahkunutele. Annika Laats on diakooniahaiglas kaplanina kahel päeval nädalas.
Tallinna diakooniahaigla on EELK-le kuuluv hooldushaigla – ainus kirikule kuuluv haigla Baltikumis. Haigla asutati 1999. a ühisprojektina kiriku välispartneritega. Aadressil Hiiu tn 42 töötav haigla pakub hooldusravi, hospiitsteenust, koduõendus- ning pansionaaditeenust.
Liina Raudvassar