Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Anni – üks vapper ümbermaailmareisija

21.12.2005 | | Rubriik: Kultuurielu, Uudised

Jõulude eel, mil piirid tegeliku ja muinasjutumaailma vahel hägustuvad, oli Tartu Mänguasjamuuseumis rõõmus sündmus: Juhani Püttsepp esitles oma uut raamatut «Anni rännuteel», mis on ühe teatrinuku päeviku-vormis reisikirjeldus Rolling Estonians meeskonnas.
Tegemist on täiesti omapärase nuku autobiograafiaga. Anni on paljudele tuttav paari aasta tagusest lastenäidendist «Anni-Manni», aga uue tähenduse annab talle osalemine ümbermaailmareisil veerevate eestlaste koosseisus. Raamatuesitlusel osalesidki selle rännu peategelased Tiit Pruuli ja Tallinna Toomkoguduse juhatuse esimees Raido Rüütel, kes iseloomustasid Annit tubli vandersellina – ei virise päeval ega norska öösel.
Oma teekonnal 22. juunist 2002 kuni 6. veebruarini 2004 läbis Anni mitu mandrit ja kümneid maid, oma raamatus jutustabki ta nähtust ja kogetust. Ta edastab oma lugejatele tähtsa sõnumi: kuigi maailmas on palju erinevaid maid, kus elavad lõpmata erinevate tõekspidamistega inimesed, oleme siiski kõik ühesugused, samade põhivajadustega.
Anni silmade läbi avatakse lastele (miks mitte ka täiskasvanud lugejale) erinevaid tavasid ja uskumusi. Teose vahendusel saame seigelda Lõuna- ja Põhja-Ameerikas, Lapimaa tundras ja Tiibeti mägedes, Venemaa ja Austraalia avarustes, kogeda Afganistani külalislahkust ja India salapärasust… Annil õnnestub oma reisijutuga kummutada tüüpilisi laste hirme ja täiskasvanute eelarvamusi. Laiendamaks oma silmaringi ja turgutamaks sallivusmeelt, soovitan raamatut kõigile. Ja veel. See on otse 200% hea leid jõulukingiks. Nii vanale kui noorele.
Pildid sellele südamlikule raamatule on joonistanud Jane Kaas, kujundanud Aila Utsu, fotod pärinevad Tiit Pruuli ja Anni enda arhiivist. Välja andnud Saara kirjastus, raamatus on 48 lk.
Liina Raudvassar

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)