Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Anna meile rahu

01.06.2006 | | Rubriik: Kultuurielu

Usuteaduse Instituudi maikuu sessi ajal kohtusid Toomikirikus ühiskontserdil EELK Usuteaduse Instituudi ja Eesti Muusika- ning Teatriakadeemia (EMTA) tudengid.

18. mai õhtul toimunud kontsert kandis pealkirja «Dona nobis pacem – anna meile rahu». Tudengeid juhendasid Riina Roose, Ene Salumäe, Anne-Liis Poll, Anu Aimla ja kontsertmeister Siim Poll.

Nagu ütles kahe tudengipere kohtumisel Ene Salumäe, on Toompeal haridust omandanud aastakümneid nii tulevased näitlejad kui ka teoloogid. «Ühed ühel pool ja teised teisel pool Toomkirikut,» rääkis Ene Salumäe. «Nüüdseks on Usuteaduse Instituut kolinud all-linna, ent side Toomkirikuga on säilinud. Lavakunstikooli heanaaberlikud kontaktid Toomkirikuga on kujunenud viimastel aastatel eelkõige läbi muusika. See kontsert on kolmas,» lisas ta.

Kontserdil laulsid EMTA lavakunstikooli 23. lennu üliõpilased solistidena, ansamblina ja koorina. 

EELK UI koor harjutab üks kord kuus õppesessiooni ajal ja laulab peamiselt liturgilist repertuaari nn õppe- ehk seminarijumalateenistustel. Koor koosneb tulevastest teoloogidest ja kirikumuusikutest.

Umbes tunni jagu muusikalisi mõtisklusi tipnes kooride ühislaulmisega. Koos kanti ette kaanon «Dona nobis pacem», mida juhatas tuntud koorijuht Riina Roose.

Kadri Pulk

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)